Vägivallatu suhtlemise baaskoolitus

Aeg: 8.-10. september, 2023
Koht: Stuudio Aeg Endale, Oja 19, Haabersti, Tallinn
Baaskoolituse maksumus on 240 EUR.
Töötoa info ja registreerimine Facebookis või aadressil anneli@elule.ee
Baaskoolituse eesmärgiks on anda edasi Vägivallatu suhtlemise (VVS) printsiibid, mudel ja praktiseerida nende kasutamist erinevates suhtlemis olukordades. 
Vägivallatu suhtlemise meetodi alustalad on inimlike vajaduste väärtustamine, vastutuse võtmine ning austav ja empaatiline suhtlemine nii enda kui teistega.
Igas sessioonis on teooriat, praktilisi harjutusi ja omandatud materjali iseseisvaks praktiseerimiseks saad kaasa ka kodused harjutused.
Koolitus toimub kolmel üksteisele järgneval päeval – reede, laupäev, pühapäev. Iga päev alustame kell 10:00 ja lõpetame hiljemalt 18:00, lõuna 13:30.
 
Koolituse teemad:

1.päev VVS mudeli elemendid Vajadused ja Tunded

 Vajadused – “Kõik, mida inimene teeb, teeb selleks, et rahuldada oma vajadusi”. Mis on vajadused ja kuidas luua ühendus oma vajadustega.

Tunded – Meie tunded on kui kompass mis näitab, kas meie vajadused on rahuldatud või on rahuldamata. Ühendus oma tunnetega ja kuidas nad on seotud vajadustega.

2.päev VVS mudel elemendid Vaatlus ja Palve

Vaatlus – Kuidas näha erinevaid olukordi vabana hinnagutest, tõlgendustest ja näha lugude taga fakte või triggereid. Vaatluse imeline kingitus.

Palve – Kuidas ennast väljendada sellisena, et oma vajadused saaks rahuldatud ja teise inimese vajadused ka on arvesse võetud. 

3.päev Empaatiline suhe enda ja teistega.

Enese-empaatia – Mis toimub minuga erinevates olukordades ja kuidas ennast toetada.

Empaatiline kuulamine – Kuidas kuulata teist inimest.

Empaatiline dialoog – Kuidas suhtlemises olla samaaegselt empaatilises ja austavas ühenduses nii enda, kui teise inimesega.

Baaskoolituse info ja registreerimine Facebookis või aadressil anneli@elule.ee

Kohtumiseni,

Anneli