Teadlik suhtlemine.
Vägivallatu suhtlemise baaskoolitus.

Aeg: 7.-9. juuni, 2024

Koht: Stuudio Aeg Endale, Oja 19, Haabersti, Tallinn
Baaskoolituse maksumus on 330 EUR.
Registreerimine 

Vägivallatu suhtlemise meetod aitab tuua teadlikkust ja empaatiat suhetesse nii iseenda kui teistega, ning luua hoolivaid ja turvalisi suhteid.

Baaskoolituse eesmärgiks on anda edasi Vägivallatu suhtlemise (VVS) printsiibid, mudel ja praktiseerida nende kasutamist erinevates suhtlemis olukordades.

Vägivallatu suhtlemise meetodi alustalad on inimlike vajaduste väärtustamine, vastutuse võtmine ning austav ja empaatiline suhtlemine nii enda kui teistega.
Igas sessioonis on teooriat, praktilisi harjutusi ja omandatud materjali iseseisvaks praktiseerimiseks saad kaasa ka kodused harjutused.
Koolitus toimub kolmel üksteisele järgneval päeval – reede, laupäev, pühapäev. Iga päev alustame kell 10:00 ja lõpetame hiljemalt 18:00, lõuna 13:30.

Koolituse teemad:
1.päev VVS mudeli elemendid Vajadused ja Tunded

Vajadused – “Kõik, mida inimene teeb, teeb selleks, et rahuldada oma vajadusi”. Mis on universaalsed inimlikud vajadused ja kuidas nad meie sees elavad. Vajadused versus strateegiad.

Tunded – Meie tunded on kui kompass, mis näitab, kas meie vajadused on rahuldatud või on rahuldamata. Ühendus oma tunnetega ja kuidas nad on seotud vajadustega. Tunded versus mõtted.

2.päev VVS mudel elemendid Vaatlus ja Palve

Vaatlus – Kuidas vaadelda erinevaid olukordi vabana hinnangutest, tõlgendustest ja näha lugude taga fakte ning käivitajaid (trigger). Vaatluse imeline kingitus. Millest räägivad triggerid?

Palve – Kuidas ennast väljendada sellisena, et oma vajadused saaks rahuldatud ja teise inimese vajadused ka on arvesse võetud. Palve versus nõudmine.

3.päev Empaatiline suhe enda ja teistega.

Enese-empaatia – Mis toimub minuga erinevates olukordades ja kuidas ennast toetada. 

Empaatiline kuulamine – Kuidas kuulata teist inimest.

Empaatiline dialoog – Kuidas suhtlemises olla samaaegselt empaatilises ja austavas ühenduses nii enda, kui teise inimesega.

Baaskoolituse info aadressil anneli@elule.ee

Kohtumiseni,

Anneli